Nowa szkoła w Zielonkach - Dokumentacja

18 października 2016

Spotkanie wójta Gminy Stare Babice Pana Krzysztofa Turka z Reprezentacją Rodziców odbyło się w dniu 29 czerwca 2016 roku.

Zgodnie z treścią zaproszenia, które Rodzice otrzymali przed spotkaniem, miały być poruszane następujące kwestie:

1. Przedstawienie założeń do organizacji nowej szkoły w Zielonkach Parcele;

2. Omówienie podstawowych założeń reformy oświaty, ogłoszonych przez Ministerstwo Edykacji Narodowej.

Spotkanie, oględnie mówiąc, nie wyczerpało tematu, którym zainteresowani są Rodzice. W spotkaniu nie wzięli udziału dyrektorzy ani wyznaczeni przedstawiciele szkół gminnych.

W związku z powyższym, Rodzice skierowali pismo do Wójta Gminy z prośbą o zorganizowanie kolejnego spotkania, tym razem z przedstawicielami oświaty, którzy mogliby służyć Rodzicom merytorycznym wsparciem z zakresu praktycznej wiedzy na temat zarządzania oświatą.

W załączeniu korespondencja.

czytaj więcej... czytaj więcej...
06 czerwca 2016
Dziel i rządź

Drodzy Rodzice, gdyby istniał fundusz nagród dla Rodziców, Rada Rodziców ufundowałaby nagrodę dla każdego, kto znajdzie podobieństwo pomiędzy ostatnim paragrafem artykułu w Gazecie Babickiej pt: Rodzicu - przeczytaj koniecznie, od Ciebie wszystko zależy! a ostatnim paragrafem pisma skierowanego do Wójta i podpisanego przez przedstawicieli wszystkich Rad Rodziców w naszej Gminie.

Słowa te same a jakże inna intencja autorów. Rodzice kurtuazyjnie dziękują Wójtowi za wykonywanie jego obowiązku czyli finansowanie oświaty a Wójt ogłasza wszem i wobec, że Rady Rodziców udzielają mu wsparcia w "tych" dążeniach. Te dążenia to promowanie szkoły prowadzonej przez podmiot prywatny w naszej nowej szkole w Zielonkach.

Wszystko, o czym pisze Wójt w swoim artykule może stać się udziałem wszystkich szkół skoro "ww. aspekty można wprowadzić w ramach takiego samego budżetu, jaki obecnie jest przeznaczony na kształcenie jednego ucznia w naszej gminie".

czytaj więcej... czytaj więcej...

06 czerwca 2016
"Głos Nauczycielski" z 25 maja 2016 r.

"Pod Warszawą za publiczne pieniądze powstaje wielka, nowoczesna i warta 56 mln szkoła. Niewykluczone, że gdy nad budynkiem zawiśnie wiecha, szkoła trafi w prywatne ręce. Rodzice już ogłosili bunt!"

czytaj więcej... czytaj więcej...

31 maja 2016
Wszyscy obecni na spotkaniu w dniu 10 maja oraz Ci, którzy mogli tylko wysłuchać nagranie ze spotkania będą rozczarowani. Wójt tylko mówi o porozumieniu i rzetelnym informowaniu rodziców. W rzeczywistości znowu dostajemy wiele słów, z których niewiele dla naszej sprawy wynika. Pojawia się za to kilka zawoalowanych bardziej lub mniej zarzutów pod adresem rodziców i mieszkańców domagających się informacji. Upolitycznienie, które jest nam zarzucane dotyczy również a może przede wszystkim zespołu ekspertów zaproszonych przez Wójta.

czytaj więcej... czytaj więcej...

17 maja 2016
Bezpośrednio po spotkaniu przygotowane zostało pismo, w którym podsumowano deklaracje, które Wójt złożył z własnej i nieprzymuszonej woli wszystkim obecnym i nieobecnym, reprezentowanym przez 1509 podpisów.

czytaj więcej... czytaj więcej...

Strona wyników:
[1] 2 ... 2