19 października 2015

Nasi chłopcy jadą do Maroka!

Ten wspaniały wyjazd to efekt wygranych eliminacji, które miały miejsce 10 czerwca br. na stadionie w podwarszawskich Zielonkach. Finał polskich rozgrywek, po niezwykle zaciętym pojedynku, wygrała drużyna GKS Naprzód GOSIR Stare Babice w Zielonkach. To właśnie oni reprezentować będą Polskę w trakcie finałowych rozgrywek piłkarskich w Maroko. W składzie naszej drużyny znalazło się 11 uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach i jeden uczeń Szkoły Podstawowej z Borzęcina. Bramki strzec będą Krzysztof Dąbrowski i Maciej Łuczak. Walkę o każdą piłkę i każdy centymetr boiska toczyć będą: Oskar Laskowiecki, Dominik Witkowski, Konrad Brzeziński, Dawid Kwiatkowski, Rafał Gonta, Filip Ciechomski, Szymon Mika (SP w Borzęcinie), Bartosz Walczuk, Krystian Tymendorf i Kacper Goc (kapitan drużyny). Naszą waleczną „orkiestrą” pokieruje „dyrygent” - trener Rafał Lubelski - z którym wielu z wymienionych powyżej chłopców zaczynało zabawę z piłką i zieloną murawą. To, jak ciężką pracę musieli wykonać i jak dużo pracy włożyć w treningi, aby znaleźć się w tym miejscu gdzie są obecnie, potwierdza też fakt, iż od nowego sezonu nasi chłopcy będą grać w I lidze z takimi zespołami jak Legia Warszawa. Droga na szczyt była długa i ciężka ale patrząc na miny chłopaków i trenera - opłacało się ją pokonać. Walcząc z własnymi słabościami i kontuzjami, potrafili pogodzić ciężkie treningi z nauką i zajęciami szkolnymi. Teraz możemy być z nich dumni i stawiać ich jako wzór do naśladowania dla kolejnych, młodszych kolegów. Razem z trenerem udowodnili, że mały podwarszawski klub bez zaplecza finansowego, ale z ogromnymi chęciami i ambicjami, może wspiąć się na sam szczyt piłkarskiego sukcesu. Międzynarodowy Puchar Dzieci skierowany jest do chłopców i dziewcząt w wieku 10-12 lat (U-12). Rozgrywki Danone Nations Cup odbywają się pod okiem światowej sławy piłkarza – Zinedine`a Zidane`a, wieloletniego ambasadora turnieju, a jedną z największych wartości tego turnieju jest uczenie dzieci zasady fair play, szacunku wobec innych osób oraz tego jak z godnością przyjąć zarówno sukces jak i porażkę. Co roku turniej angażuje ponad 2,5 mln młodych zawodników z 5 kontynentów. Turnieje krajowe organizowane są w 32 państwach we współpracy z lokalnymi klubami sportowymi - do tej pory udział w tym projekcie wzięło ponad 34 000 szkół oraz 11 000 klubów sportowych z całego świata. 40 najlepszych drużyn, spotyka się na Finale Światowym, aby spełnić swoje marzenia o grze z rówieśnikami na profesjonalnym stadionie, zgodnie z zasadami gry Fair Play.