14 czerwca 2016

Piknik Rodzinny "Posmakuj Świata"

Jak na prawdziwy PIKNIK przystało, można było dobrze zjeść, wypić pyszną kawę i zakończyć deserem. Zarówno grill jak i kawiarnia z łasuchowym zakątkiem były oblegane przez cały piknik.

Nasi goście też nie narzekali na brak zainteresowania. Na stoisku zdrowotnym PZU widać było utrzymującą się kolejeczkę ludzi pragnących prawdy o swoim zdrowiu. Wielokrotnie dłuższa kolejka stała przed loterią. W niej jednak dominowały inne nastroje - radosne zaciekawienie i niecierpliwe oczekiwanie na wygraną (dodam, że pewną wygraną!).

Zaprzyjaźnione szkoły językowe - strefa języka i early stage w swoich kącikach nieustannie promowały atrakcyjne formy nauki języków obcych i zachęcały do wysiłku w konkursach przez siebie prowadzonych. Sosnowa Szpilka zabłysła na scenie żywiołową zumbą i niezwykłą gimnastyką artystyczną. Wielkie zainteresowanie budziły rownież proponowane na ich stoisku prace manualne. A skoro o pracach manualnych wspominam to wyspa kreatywności, którą stworzyli prowadzący zajęcia artystyczne i kreatywne cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem. Na wolne krzesełko przy tych stolikach trzeba było cierpliwie czekać. Zlokalizowany tuż obok Klub Mam przeżywał oblężenie za sprawą waty cukrowej, balonów z helem i oczywiście a może przede wszystkim dzięki ofercie jaką ma dla mam z małymi dziećmi i przyszłych mam. Szkoła podstawowa ma przecież charakter nieustannie rozwojowy. W naszej gminie jest wiele młodych rodzin, młodych mam, które potrzebują towarzystwa innych mam a gdzie o takie towarzystwo najłatwiej, jak nie w Klubie Mam.

Poza głównym placem i sceną piknik również trwał w najlepsze. Na boiskach trwały przeróżne konkurencje inicjowane przez nauczycieli wf-u, a w ich bliskim sąsiedztwie można było pod czujnym okiem specjalisty spróbować swoich sił na seagwayu. Tuż obok dwukołowca ustawiony był przedstawiciel czterokołowca - wóz wyścigowy - żółta błyskawica. Samochód powstał jako spełnienie młodzieńczych marzeń. Właściciel i kierowca w jednej osobie z dużym zaangażowaniem odpowiadał na wszystkie pytania przyszłym adeptom sztuki jazdy samochodem (niekoniecznie wyścigowym).

Wszyscy zaangażowani w sprawę Pikniku Rodzinnego zasłużyli na wielkie DZIĘKUJĘ powtarzane codziennie od soboty 11 czerwca 2016 r. aż do następnej okazji, kiedy znowu trzeba będzie się sprężyć :). Obiecajmy sobie, że następna impreza zmotywuje nas do zaangażowania kolejnych, uśpionych teraz, rodziców. Razem to zawsze lepiej niż osobno. Razem pracujmy i razem się bawmy. Robimy to przecież dla naszych dzieci !!!!

Tekst: Iwona Postek-Turchońska

zdjęcia: Michał Starnowski