Aktualności

10 lutego 2015

Składka na Fundusz Rady Rodziców

INFORMACJE


Rok szkolny 2014/2015

 

Składka zbierana przez Radę Rodziców na rzecz naszych dzieci i szkoły

 

Drodzy Rodzice,

 

co roku składka zbierana przez Radę Rodziców na rzecz naszych dzieci i szkoły budzi wiele emocji.

 

Gdyby nie pieniądze wpłacane przez rodziców uczniów naszej szkoły, wiele przedsięwzięć nie byłoby w ogóle możliwych do zrealizowania, wielu dzieciom nie można by pomóc a i radości byłoby mniej.


1. Z zebranych za naszym pośrednictwem środków finansowany jest zakup  książek wręczanych w szkole jako nagrody w szkolnych konkursach, nagrody na zakończenie roku oraz przy okazji wręczania Nobla. Udział w konkursach uczy nasze dzieci systematyczności w nauce, rozwija zainteresowania czy nawet przyczynia się do pokonania nieśmiałości. Zachęcajmy nasze dzieci do uczestnictwa w konkursach szkolnych. Pokonywanie stresu, radzenie sobie z porażkami, umiejętność cieszenia się z sukcesów to nieocenione umiejętności w życiu dojrzałym. Nawet nagroda pocieszenia za samo uczestnictwo ma właściwości terapeutyczne dla dziecka, które do tej pory „trzymało się spódnicy mamy” i niczego samo nie zrobiło. Dajmy szansę naszym dzieciom 

 

2. Z tych pieniędzy pokrywamy koszt animatorów na bal karnawałowy dla dzieci i na dyskotekę dla klas starszych. Karnawał bez balu?! Karnawał bez dyskoteki?!

 

3. Środki te umożliwiają zorganizowanie Mikołajek, bo przecież nawet drobny prezent jest najważniejszy,
gdy Mikołaj pamięta. Potrzebujemy kilogramów cukierków dla Gwiazdora, aby mógł obdarowywać nasze dzieci.

 

4. Nasz Fundusz Wycieczkowy umożliwia dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji wyjazd z całą klasą.
Dzięki temu wsparciu zapobiegamy wykluczeniu już w dzieciństwie, wyrównujemy szanse. Brzmi to jak slogan ze świata polityki ale wierzcie mi, dziecko, które nie pojedzie na wycieczkę z klasą albo nie pójdzie do teatru ze wszystkimi czuje się źle i może zostać odrzucone przez rówieśników. Jeśli tylko możemy, pomagajmy i uczmy nasze dzieci, że pomaganie to norma a nie wyjątek. Skorzystają na tym wszyscy.

 

5. Dzień Dziecka - tu nie potrzeba komentarzy - każdy, niezależnie od wieku, lubi czasem poczuć się dzieckiem.
Poczuć, że ktoś o nim pamięta. Dostać czekoladkę...

 

6. Dzięki tym pieniądzom pomagamy szkole w urozmaiceniu lekcji. Finansujemy zakup pomocy dydaktycznych.
Nasze dzieci dzięki szeroko rozumianym mediom widziały więcej niż my w ich wieku więc atrakcyjność lekcji jest na wagę złota. Zdecydowanie lepiej wchłaniana jest wiedza poparta filmem czy interesującą prezentacją. Nasze dzieci potrzebują więcej bodźców wzrokowo-słuchowych. Sam podręcznik to za mało (nawet z ćwiczeniami).

 

7. Tak już na marginesie: My rodzice finansujemy zakup filtrów do wody, aby nasze dzieci nie musiały pić wody z kranu a w niej części tablicy Mendelejewa,
a tylko wybrane pierwiastki....

 

8. Ostatnia, ale jakże ważna sprawa - prezent dla nauczycieli. Bez Nich, ich zaangażowania dzień po dniu, nasze dzieci nie potrafiłyby tego, co potrafią, nie wiedziałyby tego, co wiedzą. Jako rodzice bądźmy świadomi, że nasze dzieci są naszym odbiciem. Powtarzają nasze poglądy, podzielają nasze zainteresowania (przynajmniej do pewnego czasu). Od nas zależy sukces edukacyjny naszych dzieci. Nie jest sztuką zasypać dziecko zajęciami pozalekcyjnymi, sztuką jest być z nim. Kiedy my pracujemy, zastępują nas w tym wysiłku edukacyjnym i wychowawczym nauczyciele. Połączenie sił może zdziałać cuda a odbiorcą tych cudów będzie nasze dziecko.

 

Jedna złotówka może niewiele, ale zebrane ich tysiące ... przenoszą góry.


Bądźmy razem!
 

Pozdrawiam w imieniu Rady Rodziców
 

Iwona Postek – Turchońska
Przewodnicząca