10 maja 2016

Spotkanie Rodziców z Wójtem zakończone

Spotkanie trwało prawie trzy godziny. Pan Wójt przedstawił nam swój punkt widzenia, znany już wcześniej z artykułów i listów. Następnie wystąpili przedstawiciele Rad Rodziców Starych Babic (Iwona Postek-Turchońska) i Borzęcina Dużego (Marzena Pawłowicz). Bardzo ciekawe i brzemienne w komentarze było wystąpienie Pana mecenasa Krzysztofa Lisowskiego, prawnika ZNP, który przytaczał konkretne przepisy prawa i wchodził w polemikę z prawnikiem gminnym. Jestem przekonana, że wszyscy obecni na sali zrozumieli, że pomysł Wójta z przekazaniem naszej szkoły ma sporo niejasnych kwestii, nad którymi pochylimy się w stosownym czasie.

Było dużo konkretnych pytań ze strony zgromadzonych rodziców. DZIĘKUJĘ !

Przy okazji jednej z wypowiedzi Wójt oświadczył, że nie wykorzysta nadanych mu uchwałą z 2012 roku uprawnień do jednoosobowego podpisania umowy dzierżawy czy najmu budowanego gimnazjum gminnego na okres do 10 lat.

Na koniec spotkania uzyskaliśmy dwie ważne deklaracje Wójta:

Zawnioskowaliśmy o złożenie dziś publicznej deklaracji, że bez uczciwych konsultacji społecznych z rodzicami Wójt nie wydzierżawi lub nie wynajmie szkoły w Zielonkach. - Wójt złożył taką deklarację

Zawnioskowaliśmy też o złożenie dziś publicznej deklaracji, że bez uchwały Rady Gminy w tej sprawie Wójt nie wydzierżawi lub nie wynajmie szkoły w Zielonkach. - tę deklarację też Wójt złożył publicznie.

Więcej, bardziej szczegółowo o spotkaniu już niedługo. Może pojawią się też zdjęcia :)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,

Iwona Postek-Turchońska