06 kwietnia 2013

Klub Obrońców Planety

Łącząc przyjemne z pożytecznym, czyli uzupełniając bibliotekę multimedialną szkoły poprzez zakupy inwestycyjne, poszukiwania sponsorów i darczyńców zostaliśmy zaproszenie do Klubu Obrońców Planety. Wydawca popularnej serii edukacyjnej "Było sobie ..." - firma Hippocampus - zorganizował akcję ekologiczną polegającą na zbiórce zużytych płyt CD i DVD w zamian za ich tytuły wydawnicze. Z pomocą nauczycielii w ramach działań ekologicznych, prowadzonych regularnie w naszej placówce, zebraliśmy 8 tys. płyt w 2 tygodnie! Tym samym pobiliśmy rekord Klubu w szybkości zebranych odpadów! W nagrodę za szybką i skuteczną "ochronę planety" delegacja 26 uczniów została zaproszona do Teatru Wielkiego na spektakl baletowy "Dziadek do orzechów".

Zebrane płyty wymieniliśmy na cztery zestawy z serii "Było sobie ..."

Natomiast pełna lista zakupionych lub zdobytych pozycji multimedialnych jest następująca:

TYTUŁY ZAKUPIONE DO PRACOWNI PRZYRODNICZYCH:

1. Planeta Ziemia
  2. Prywatne życie roślin
  3. Życie ptaków
  4. Ziemia- potęga planety
  5. Widziane z bliska
  6. Obyczaje zwierząt
  7. Błękitna planeta
  8. Bank nauki –przyroda
  9. Człowiek- niezwykła maszyna