15 września 2014

nowe INWESTYCJE w SZKOLE w 2014 roku

Szanowni Państwo,

kolejny rok szkolny rozpoczynamy po wielkich zmianach infrastrukturalnych. Szkoła ma za sobą remont centralnego ogrzewania, położona jest nowa wykładzina typu tarkett na korytarzu parteru (między główną świetlicą a zejściem do sali gimnastycznej). Wyprowadziła się Gminna Biblioteka oddając swoje pomieszczenia szkolnej świetlicy. Tam też trwa remont, a z planów kierownika świetlicy Pani Marzeny Nowak wynika, że są szanse na powstanie „cichej świetlicy”. Będzie to pomieszczenie do odrabiania lekcji, czytania i prac intelektualnych. Trzymajmy kciuki, by ten plan się ziścił, bo to marzenie wielu z nas!

Całkowitą zmianę przechodzi również główna świetlica, która została wyremontowana ze środków zgromadzonych przez rodziców na rzecz Rady Rodziców i składek na świetlicę. Dodatkowo szkoła podreperowała estetykę sali gimnastycznej likwidując dziury w ścianach i modernizując glify okienne. Zapewne działo się w szkole dużo więcej, czego gołym okiem nie widać, a co podnosi komfort pracy w szkole.

Jednak najważniejszą inwestycją dla uczniów i nauczycieli, rodziców i mieszkańców Babic jest zakończona budowa wymarzonego boiska szkolnego. W tej chwili mamy obiekt, który niczym nie ustępuje Strefie Rekreacji Dziecięcej w Borzęcinie Dużym. W końcu nasze dzieci mogą poprawiać swoją kondycję fizyczną korzystając ze szkolnego boiska na miarę XXI w. Całość inwestycji to około 1,5 mln zł (30% pochodzi z dotacji udzielonej z Ministerstwa Sportu i Turystyki).

W związku z tym, że boisko jest obiektem szkolnym to priorytet w jego wykorzystaniu ma szkoła i tylko od dobrej woli i otwartości Pani Dyrektor Doroty Smolińskiej zależy czy wstęp na boiska będą mieli, w godzinach popołudniowych, również pozostali mieszkańcy gminy. Zatem w naszym dobrze pojętym interesie jest, by obiekt szanować, reagować na akty wandalizmu, nie bać się powiedzieć NIE łobuzom. Zastępca Wójta Pan Marcin Zając zaznaczył, że będzie wspierał Panią Dyrektor w utrzymaniu porządku poprzez mobilizację Straży Miejskiej, planowany do realizacji monitoring lub w inny potrzebny i adekwatny sposób, jednakże nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, postaw obywatelskich, nie tylko dorosłych oraz wzajemnego wsparcia i zrozumienia. Przy braku zrozumienia i dobrej woli ze strony nas wszystkich ostatecznie może stać się tak jak zaczynają to robić warszawskie placówki – obiekt zostanie zamknięty dla mieszkańców i będzie tylko obiektem szkolnym. Byłaby to dla lokalnej społeczności niestety duża strata ....

Zasad użytkowania boiska nie ma wiele, wszystkie są oczywiste i wynikają ze zdrowego rozsądku. Przypomnijmy, że nie wolno po powierzchni boiska jeździć żadnymi pojazdami w tym również rowerami, palić papierosów na terenie obiektu i spożywać alkoholu. Wskazane jest używanie odpowiedniego obuwia sportowego, wrzucanie śmieci do pojemników i reagowanie na polecenia personelu szkoły, czyli nic kosmicznego i nadzwyczajnego ów regulamin nie obejmuje.

Życzymy dobrej i wieloletniej zabawy!

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}