Aktualności

09 października 2021

wiadomość ze strony szkoły:

 

Drodzy Rodzice,

dzień 14 października jest corocznym Świętem Edukacji Narodowej.

Dotychczas w tym dniu uczniowie klas starszych prowadzili przygotowane przez siebie lekcje w klasach młodszych. Jednak z uwagi na coraz liczniejsze przypadki zachorowań na COVID – 19, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, jesteśmy zmuszeni odstąpić od tej miłej tradycji.

W tym roku szkolnym dzień ten ogłaszamy dniem wolnym od zajęć edukacyjnych, czyli uczniowie nie przychodzą do szkoły, z wyjątkiem dzieci z oddziałów przedszkolnych dla których prowadzone są zajęcia edukacyjne, a ich pobyt w szkole jest możliwy w godzinach od 7.00 - 15.00. Natomiast dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, zostanie zorganizowany dyżur na świetlicy szkolnej w godz. 7.00 – 15.00 .

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole jest również dniem ślubowania uczniów z klas pierwszych.

Uroczystość ta odbędzie się w głównym budynku szkoły, w sali gimnastycznej, z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. Znaczy to, że dzieci z tych klas, pasowanie na ucznia będą miały tylko z koleżankami i kolegami ze swojego oddziału, według następującego harmonogramu:

Kl. 1a – godz. 9.00

Kl. 1b – godz. 9. 40

Kl. 1c – godz. 10.20

Kl. 1d – godz. 11.00

Kl. 1e – godz. 11. 40

W dniu 15 października zajęcia edukacyjne będą odbywały się według wcześniej ustalonego planu.

czytaj więcej... czytaj więcej...
02 września 2021

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i Przyjaciele naszej Szkoły,

Na nowy rok szkolny przyjmijcie najlepsze życzenia zdrowia i radości. Mamy nadzieję, że ten rok szkolny Uczniowie i Nauczyciele spędzą we względnym spokoju i normalności w szkole.

W imieniu Uczniów i Nauczycieli prosimy Was Rodzice o odpowiedzialne zachowanie i zatrzymywanie dziecka "tylko z katarem" w domu.

Troszcząc się o siebie nawzajem spowodujemy, że nauka stacjonarna w szkole będzie trwała. Własnie tego najbardziej potrzeba naszym Dzieciom.

Pozdrawiam serdecznie

Iwona Postek-Turchońska

Rada Rodziców

 

czytaj więcej... czytaj więcej...
01 czerwca 2021

Kochane Dzieci, droga Młodzieży oraz wszystkie dorosłe dzieci!

W Dniu Dziecka składamy Wam najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrówka, samych sukcesów, słodkiego miłego życia, wygranej na loterii, pogody ducha, cudownych wakacji, domku z ogrodem i basenem, przyjaciela na śmierć i życie, uśmiechu na co dzień, tęgiej głowy, żadnych trosk, wielu niezapomnianych chwil, samego słońca, łez ze śmiechu, olimpijskiej kondycji, rześkich poranków, wygodnego łóżka, pewności siebie, odwagi, determinacji, wielu wzruszeń, wielkiej przygody, przyjaźni i mądrości, bujnej wyobraźni, szczęśliwej rodzinki, dobrego serca, miłości, szacunku, wiary w sukces i to nie jeden, odwagi cywilnej, ptasiego mleczka, pomocnej dłoni, niezawodnej pamięci, asa w rękawie, własnego sposobu na życie i spełnienia marzeń!

 

w imieniu Rady Rodziców,

Iwona Postek-Turchońska

czytaj więcej... czytaj więcej...
03 kwietnia 2021

Drodzy Rodzice, Dzieci, Nauczyciele i Przyjaciele naszej Szkoły,

W tym trudnym czasie przyjmijcie proszę serdeczne życzenia

Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.

Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób

 

w imieniu Rady Rodziców

Iwona Postek-Turchońska

czytaj więcej... czytaj więcej...
15 marca 2021

Stare Babice, 15 marca 2021 r.

 

 

Szanowni Rodzice i Przyjaciele naszej Szkoły

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy dokonali już wpłaty na Fundusz Rady Rodziców za rok szkolny 2020/2021. Szczerze doceniamy Państwa wsparcie i poczucie solidarności z dziećmi i szkołą, do której chodzą.

Zdajemy sobie sprawę, że wysokość składki może być dla wielu z Państwa znaczącym wydatkiem. Rozumiemy to i tym bardziej jesteśmy wdzięczni za każdą wpłatę. Cieszy nas Państwa mobilizacja i zaangażowanie we wspólne działania na rzecz Szkoły. 

Fundusze Rady Rodziców, z których czerpiemy wspierając działanie szkoły dla dobra naszych dzieci pochodzą przede wszystkim z Państwa wpłat a także z akcji 1% z PIT dla Twojej Szkoły. Przeznaczamy je w całości na potrzeby naszych dzieci. Przedstawiciele Rady Rodziców na bieżąco informują Państwa o planach i realizacji poszczególnych celów w roku szkolnym.

Liczymy na Państwa również w wiosennym semestrze. Wpłaty można jeszcze dokonywać gotówką u Państwa przedstawiciela w RR lub bezpośrednio na konto Rady Rodziców. Wszelkich informacji jesteśmy gotowi udzielać na indywidualnie sformułowane pytanie. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo kontakt do nas.

http://www.rr.szkola-starebabice.pl/pl/kontakt

Z pieniędzy zebranych w bieżącym roku szkolnym dofinansujemy zakup: laptopów do Małej Szkoły, komputerów stacjonarnych współpracujących z gigatabletami w pracowniach szkolnych oraz sprzętu sportowego dla klas 1 – 3. W sumie z Funduszu RR zakupimy 11 laptopów i 6 zestawów komputerów stacjonarnych.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wspólne działanie i wszelką okazaną pomoc.

WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ ZROBIĆ DLA NASZYCH DZIECI
 

Z wyrazami szacunku

Iwona Postek-Turchońska

Przewodnicząca Rady Rodziców

 

czytaj więcej... czytaj więcej...
14 marca 2021

Drodzy Rodzice,

Poniedziałek 15 marca jest dniem zebrań z rodzicami!

 

 

Zebrania odbędą się wg następującego harmonogramu:

a) Klasy 0 godz. 17.00

b) Klasy I – III godz. 17.30

c) Klasy IV – VIII godz. 18.30

 

Pozdrawiam serdecznie,

Iwona Postek-Turchońska

Przewodnicząca Rady Rodziców

czytaj więcej... czytaj więcej...
25 lutego 2021

Szanowni Państwo,

Akcja zbierania dodatkowych funduszy dla naszej szkoły bez obciążania rodzicielskich portfeli ruszyła!

Kto, jak nie Ty!!!! - Przekaż 1 % z PIT dla Twojej szkoły!

Rada Rodziców od lat współpracuje z Fundacją Rodzice Szkole. I w tym roku chcemy prosić Was o przekierowanie 1 % z Waszego PIT-u na potrzeby naszej szkoły. Środki z każdej akcji 1% przeznaczamy na wsparcie działalności statutowej naszej szkoły tj. finansujemy ze środków wszystkich Rodziców zakup części tablic interaktywnych do pracowni szkolnych.

Dziękujemy !!!

Rada Rodziców

czytaj więcej... czytaj więcej...
26 stycznia 2021

Drodzy uczniowie, Szanowni Rodzice,

Powrót klas I - III do szkoły nie wiąże się niestety z powrotem zajęć dodatkowych organizowanych przez Radę Rodziców dla naszych dzieci.

W załączeniu przekazuję link do wytycznych MEN w sprawie powrotu do szkół klas I - III po feriach zimowych.

Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.

Przestrzeganie wytycznych a w szczególności przytoczonej zasady powoduje zawieszenie wszelkich zajęć dodatkowych dla uczniów.

Z życzeniami zdrowia,

Iwona Postek-Turchońska

czytaj więcej... czytaj więcej...
24 grudnia 2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Grono Pedagogiczne i Przyjaciele naszej Szkoły,

W imieniu Rady Rodziców pragnę w ten świąteczny czas życzyć Wam pięknych Świąt Bożego Narodzenia, które w tym pełnym niepewności czasie dadzą możliwość radowania się tym, co najcenniejsze, zdrowiem, obecnością i uśmiechem bliskich. Życzę, aby nadchodzący 2021 przyniósł jak najwięcej szczęśliwych dni każdemu z Was.

Iwona Postek-Turchońska

 

czytaj więcej... czytaj więcej...
09 kwietnia 2020

Drodzy rodzice i opiekunowie,

Poniżej zamieszczam numery telefonów, pod którymi działa pomoc psychologiczno-pedagogiczna w naszej szkole. Jeśli macie pytania dotyczące wychowania i wspierania Waszych dzieci, wątpliwości dotyczące edukacji zdalnej lub inne, nurtujące Was kwestie, serdecznie zachęcamy do kontaktu ze szkolnymi specjalistami. 


Dyżury telefoniczne specjalistów pomocy psychologiczno-pedagogicznej


1. Barbara Dębska-Governatori - psycholog

 tel. 722 91 29 wew. 209
 

2. Edyta Grzybowska - pedagog

tel. 722 91 29 wew. 214
 

3. Katarzyna Kujawka - pedagog

tel. 607 139 349
 

4. Katarzyna Stolarz - pedagog

tel 572 461 602

 

Z życzeniami zdrowia i cierpliwości,

Iwona Postek-Turchońska

Rada Rodziców

czytaj więcej... czytaj więcej...
Strona wyników:
1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 ... 9