Aktualności

20 grudnia 2017

Drodzy rodzice,

W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 odbędą się Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Zapraszamy serdecznie,

w imieniu dzieci i nauczycieli

Rada Rodziców

czytaj więcej... czytaj więcej...
10 grudnia 2017

W piątek, 8 grudnia 2017 roku o godz. 17.30 w naszej szkole aktorzy zrzeszeni w amatorskiej grupie teatralnej "Bliżej Nieba" działającej przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Objawienia Pańskiego w Bliznem wystawili sztukę pt. "Bajka o dobrym Wilku”. Plakaty z zaproszeniem zawisły w kilku miejscach szkoły ale na dzieci zadziałało osobiste zaproszenie Pani Agnieszki Metzgier na to wydarzenie.

W sali koncertowej u stóp sceny tłoczyli się uczniowie a na krzesłach zasiadali rodzice. Z wrażenia nie policzyłam obecnych, ale nieobecni niech żałują !!!

Wszyscy z zapartym tchem śledziliśmy niezwykłe przedstawienie. Po spontanicznych reakcjach widowni można było rozpoznać, że sztuka podobała się bardzo. Niektórzy rodzice ocierali łezkę z oka a wszystkie dzieci miały rumieńce z wrażenia. Spotkanie z bohaterami sztuki było pięknym doświadczeniem w okresie Adwentu. Połączenie znanych baśni, oswojenie smoka i wilka, uczłowieczenie Pinokia, były ukoronowaniem tego musicalowego wydarzenia. Tak, tak - musicalowego - bo wszyscy aktorzy pięknie śpiewali, tańczyli i zarażali pozytywnymi emocjami nie tylko dzieci.

Inscenizacja przerywana była ach-ami, och-ami, ostrzeżeniami i wreszcie gromkimi brawami, a na scenie i na widowni panowała serdeczna, gorąca atmosfera. Po zakończeniu przedstawienia organizatorzy zaprosili wszystkich chętnych do  wspólnego zdjęcia.

Dziękujemy artystom !!!

Gratulujemy talentu !!!

czytaj więcej... czytaj więcej...
07 grudnia 2017

Mikołajki 

6 grudnia to dzień, na który czekały wszystkie dzieci w naszej szkole. 

Mimo braku białego puchu, jak co roku św. Mikołaj przybył do dzieci. Niezwykły gość pojawił się już rano. Towarzyszyły mu wesołe i zaradne Śnieżynki.

Odwiedzinom nie było końca. Dzieci otrzymały od Świętego słodkie upominki a kolejka do przytulania ustawiała się w każdej klasie. Na koniec wizyty dzieci pozowały do zdjęć, bo dowód na wizytę Mikołaja warto mieć! Wszystko razem trwało dłużej niż planowano więc mili goście jednogłośnie zdecydowali przedłużyć wizytę, aby móc spotkać się ze wszystkimi dziećmi w szkole.

Bardzo dziękujemy zarówno Mikołajowi jak i Śnieżynkom za ich wielkie serce!!!

 

 

czytaj więcej... czytaj więcej...
05 grudnia 2017

1 % dla Twojej szkoły


Ulotki dotyczące 1 % z PIT zostały przekazane Państwu w czasie zebrania rodziców.

Będą również dostępne w Kancelarii szkoły a plakaty promujące akcję zawisły w widocznych miejscach na terenie szkoły.

Reprezentant klasy do Rady Rodziców przedstawił na zebraniu podsumowanie akcji 1 % z PIT.

Polecając tę formę gromadzenia funduszy, przeznaczanych na poprawę warunków nauczania naszych dzieci, prosimy także o zainteresowanie nią Państwa przyjaciół i znajomych oraz poinformowanie ich, że mogą tą drogą wspomóc szkołę i jej uczniów.

 

Za dotychczasowe wsparcie w imieniu naszych dzieci serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom !!!!


Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej

im. H. Sienkiewicza w Starych Babicach

czytaj więcej... czytaj więcej...
02 grudnia 2017

Drodzy Rodzice,

W poniedziałek, 4 GRUDNIA odbędą się zebrania z rodzicami

klasy 0-III - godzina 17:00;

klasy IV-VII - godzina 18:30.

Przy okazji zebrania rozdane zostaną karteczki z numerem konta organizacji pożytku publicznego, która dla naszej szkoły już kolejny rok będzie zbierała środki z 1 % z PIT. Jak co roku zachęcamy do dzielenia się 1 % z dziećmi, których plakaty pojawiają się na tablicy RR w holu szatniowym. To Państwo decydują kogo w tym roku obdarują.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego Zapraszamy również na doroczny Szkolny Kiermasz Śwąteczny.

Będzie można nabyć tradycyjne ozdoby świąteczne i prezenty wykonane przez uczniów i nauczycieli. Szczególnie polecamy pierniczki świąteczne.

czytaj więcej... czytaj więcej...
29 października 2017

Drodzy Rodzice,

W poniedziałek, 30 października odbędą się zebrania z rodzicami

klasy 0-III - godzina 17:00;


klasy IV-VII - godzina 18:30.


Terminy kolejnych zebrań oraz kalendarz roku szkolnego 2017/2018 znajdują się w zakładce ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO na stronie internetowej szkoły 

http://www.szkola-starebabice.pl/pl/organizacja-roku-szkolnego

 

Przypominamy, że w tym dniu należy również odebrać zamówione mundurki szkolne.

 

Z pozdrowieniami,

Rada Rodziców

czytaj więcej... czytaj więcej...
03 października 2017
UWAGA UWAGA Ruszają zajęcia z ZUMBY z elementami gimnastyki artystycznej – na razie ćwiczymy na łączniku sienkiewiczowskim na I piętrze. GRUPY: Środa I grupa 8.10 – 9.00 II grupa 12:55-13:40 III grupa 14:00-14:45 Prosimy o zapisy pod adresem zajecia@rr.szkola-starebabice.plczytaj więcej... czytaj więcej...
02 października 2017
Z uwagi na to, iż we wrześniu tylko jeden raz odbyły się zajęcia dodatkowe z malarstwa, szachów i warsztatów kreatywnych, płatność wyjątkowo wynosi tylko 15 PLN za ten miesiąc. UWAGA - od października opłaty za zajęcia dodatkowe są stałe i wynoszą 60 PLN za miesiąc bez względu na liczbę przypadających w danym miesiącu zajęć. Prosimy o opłacanie zajęć do 10. dnia każdego miesiąca na nr konta Rady Rodziców: Bank Spółdzielczy oddział w Starych Babicach 54 8015 0004 0037 8822 2030 0001 - w tytule proszę o wpisanie nazwiska ucznia i jakich zajęć dotyczy opłata.czytaj więcej... czytaj więcej...
02 października 2017
Zapraszamy do dodatkowych zapisów na zajęcia dodatkowe organizowane przez Radę Rodziców w roku szkolnym 2017/2018. Można się zgłaszać u Prowadzących lub poprzez maila RR - zajecia@rr.szkola-starebabice.pl Wolne miejsca są jeszcze w następujących grupach: - Malarstwo, grupa II - wtorki, 16:00-17:00 - Szachy, grupa I i II - środy 14:55-15:35 / 15:45-16:30 - Warsztaty kreatywne, grupa II - piątki, 15:10-16:40 UWAGA: PLANUJEMY URUCHOMIENIE ZAJĘĆ Z ZUMBY Z ELEMENTAMI GIMNASTYKI ARTYSTYCZNEJ - SZCZEGÓŁY WKRÓTCE! Zainteresowani już mogą się zgłaszać, ale nie znamy jeszcze terminów: Kontakt do Prowadzącej: Dominika Bronecka-Henc 604 142 401czytaj więcej... czytaj więcej...
Strona wyników:
1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 9